Picture
ARES Hockey Club - Kinizsi TTK 8-4 (3-0,3-2,2-2)

Első edzőmérkőzés, első próbálkozások, első tanulságok, első gólok

Több szempontból is fontos volt számunkra 18.-a. Első edzőmérkőzésünket játszotta egyesületünk, ráadásul Érden, amit a szezonban otthonunknak mondhatunk és a találkozón debütált új edzőnk, Csík Elemér is.

Kis késéssel érkezett a csapat java. Sajnos a sok nyaraló miatt csak 9 mezőnyjátékossal érkeztünk, sok hiányzónk volt. Gyors bemelegítés után elkezdődött az első mérkőzés.

Az első harmadban még aludt a csapat. A passzok nehézkesen akartak a megfelelő helyre jutni, nem volt egyértelmű, hogy embert fogunk, vagy zónát védekezünk, ki hol és hogy helyezkedik elöl és hátul. Az eredmény pillanatok alatt 3-0 az Aresnak.

A harmad után megkapta a csapat a fejmosást, tisztultak a dolgok, felpörögtek a lábak.

Támadtunk folyamatosan, a helyezetek számát megsaccolni is nehéz lenne.

A próbálkozásokat siker koronázta, először Pásztor Gábor, majd Csík Dani talált be.

3-2-re sikerült felzárkózni, amikor jött egy fél perces rövidzárlat, ahol 2 gólt kaptunk.

Az utolsó harmadban is rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de a befejezéssel hadilábon álltak a legények. Kettő, a végsőkig kijátszott helyzetet sikerült értékesíteni Klinghammer és Pataki révén. A védekezéssel még sok probléma volt, számtalan alkalommal 3 az 1 elleni szituációba futottunk bele, ami a túlzott kitámadásra vezethető vissza.

Összességében a 8-4 es eredmény nem nevezhető rossznak, hisz mindösszesen második alkalommal találkoztak a srácok, egy közös edzéssel a hátuk mögött.

Tudjuk,mik voltak a hibák, így ezek kijavításán is elkezdhetünk dolgozni.

Sok tanulságot vonhatunk le, sok minden kiderült, nagyon hasznos volt az érdi látogatás.

A következő héten folyik tovább a munka és készülünk a komáromi kirándulásra.

Csapatunk: Szabó Gergely, Pataki Viktor, Klinghammer Zoltán, Pásztor Gábor, Csík Balázs, Csík Dániel, Horváth Balázs, Bäck András, Bódis Ferenc, Varga Bence, Csík Elemér, Egry Szabolcs, Csík András