Jó mulatság, csapat munka volt

Picture
Szombat délelőtt játszottuk az előre láthatólag csoport első IBK Cartoon Heroes csapatával, célunk a tisztes helytállás volt mivel több hiányzó is volt csapatunkban, többek között a két kapusunk. A mérkőzést Érden játszottuk, tehát azt, hogy a CH volt most otthon azt csak papíron lehet állítani.
  A bemelegítés után rendeztük sorainkat, és mivel Bódis Feri is el tudott jönni és Csík Balázs is vállalta a játékot, a létszámra való tekintettel, ezért így két sort pont össze tudtunk állítani.

A csapatunk: Vad Zsolt, Bäck András, Csík Balázs, Csík Dániel, Klinghammer Zoltán, Pásztor Gábor, Bódis Ferenc, Pataki Viktor, Görög Gergő, Varga Bence, és Horváth Balázs.

Az első negyed órában abszolút a CH uralta a játékot, nem sok veszélyes támadást tudtunk kialakítani, aminek eredmény 3:0-s CH vezetés lett. Ezek után kicsit variáltunk az első soron és a védekező Pásztor Gábor az addig támadót játszó Csík Balázzsal cseréltek helyett. Szemmel látható volt a változás a csapatunk további játékában, mi sem mutatná jobban, hogy a harmadból hátralévő 5 percben szépítettünk 3:2-re. Mindkét gólt Csík Dániel szerezte, aki először Bátyja indításából, majd egy előre ívelt labdából szerzett gólt, ami Pásztor Gábor válláról pattant elé. Jöhetett a szünet, ahol bizakodva vártuk a következő harmadot.

A második harmadban a CH kihasználta, helyzet adta előnyüket, hogy vészkapussal kell játszanunk és inkább távolabbról próbáltak gólt szerezni, aminek a 24. percben meglett az eredménye, amikor kihasználva az emberelőnyt, Dávid András lőtt távolról a hosszú sarokba, 4:2. Ez a taktika megmutatkozik abban, hogy a két emberhátrányt először 23 majd 9 másodpercig bírtuk.
  Ezek után jött „hosszú” klubtörténetünk eddigi legszebb gólja, mely Pásztor Gábor nevéhez fűződik aki, félpályáról egy gyönyörű hosszú filóval, zárkóztatta fel csapatunkat újra, 4:3.

Egy percre rá érkezett a CH válasza, Gasztonyi Péter volt eredményes, 5:3.

A harmad vége felé egy kisebb kavarodás, keletkezett a CH kapuja előtt, amit a fiatalabbik Csík testvér tudott kihasználni szemfülesen, és ezzel megszerezte 3. gólját, 5:4.

Majd újabb emberelőnyös góllal húzott el a CH, Kovács Gergely révén, 6:4.

Harmadik harmadot, most 2 gólos hátrányban kezdtük, amelyet a harmad 6. percében sikerült csökkentenünk, mivel Görög Gergő kapott gyönyörű indítást Horváth Balázstól, amit nagyon okosan bepöccintette a hosszú sarokba a kapus lába fölött, 6:5

Csapatunknak adottak nagy helyzetei főleg Klinghammer Zoltán révén, de ezek sajnos kimaradtak. A meccs hajrában Liebe György tudta megint a különbséget 2re növelni, aki elhúzta kapusunk mellett a labdát és fonákkal bepaskolta utána, 7:5

Itt csapatunk megrogyott és az utolsó 3 percben még 2 gólt bekapott, így kialakult a 9:5-ös végeredmény.

Élvezhető meccs volt, és nagy volt a küzdés. Vad Zsoltnak külön köszönet, hogy bevállalta és legjobb tudása szerint végig védte a mérkőzést, ami erősen hozzá tartozik csapatunk jó teljesítményéhez.