Ismét nem jött össze

Kinizsi TTK- Veszprém Lizards 6-11

Vasárnap utolsó alapszakasz mérkőzésünket játszottuk Érden, ahol a Veszprém csapatát
fogadtuk.
Jó hír, hogy sokan vállalták a játékot, így szinte legjobb sorainkkal tudtunk kiállni.
Bemelegítés, jegyzőkönyv írás és máris kezdődhet a meccs.
Legutóbb Veszprémben 10-4-es vereséget szenvedtünk, de kielemeztük rendesen ellenfelünk
nem túl bonyolult játékát, így bizakodva vágtunk neki a találkozónak, hisz tudtuk, mire és
kikre kell figyelni.
Az első harmad egész jól alakult, kétszer is vezetést szereztünk, de a válasz gyorsan érkezett.
A támadásaink veszélyesek voltak, de a védekezéssel megint akadtak gondok.
Oldalról és a kapu mögül rendre középre érkező passzokat komolyabb ellenállás nélkül
találtak embert, akik köszönték szépen a rengeteg helyzetet, és egy részüket értékesítették is.
Összesen 2 találatot jegyezhettek a vendégek két méternél távolabbról, a többi a kapu előtti
beadásból született. Ismerős képlet, hisz Veszprémben is ezzel a taktikával kaptunk ki.
Tudtuk, de egyszerűen nem tudtunk vele mit kezdeni.
Az első harmad szoros volt, hisz 4-5-tel fordultunk.
4-2 után még sikerült egyenlíteni, de innentől futottunk az eredmény után.
A második harmad igazán rosszul sikerült. Elől nem voltunk hatékonyak, hátul rendre
érkeztek az életveszélyes veszprémi támadások, a Balog-Török-Tölgyessy hármas rendre
gólhelyzetet alakított ki, ebből 4 alkalommal sikerült betalálniuk, míg nekünk erre csak 1
válaszunk volt.
A harmadban már voltak veszekedések, ami teljesen felesleges, és a bíróval is
sokat „foglalkoztunk”, pedig nem ők tartották folyamatosan nyomás alatt a kapunkat.
A szünet jót tett, megbeszéltük a gondokat, felpörögtünk, csatakiáltoztunk és megpróbáltunk
megint a játékra koncentrálni.
Klinghammer Zoli találatával feltámadtak a remények. Egy perccel később Csík Dani kapott 5
perces kiállítást, am csak 2 perc letelte után derült ki. Sikerült kivédekezni addig a pillanatig,
amíg ellenfelünk is 4 főre csökkent, miután Zolit rendesen megütötték (sajnos nem először a
meccs folyamán).A 4-4 elleni csatából is ellenfelünk jött ki jobban, sikerült ismét betalálniuk.
A kegyelemdöfés Balogh gólja volt, 2 perccel a vége előtt.
Volt még egy nagy veszprémi helyzet, egyedül vezethették kapura a labdát, de ez kimaradt,
így a mérkőzés végén megérdemelt Gyík siker született.
A felsőházban még kétszer találkozunk a veszprémiekkel, így van lehetőségünk a javításra.
Elkeseredve senki sem volt, jelenleg ennyire vagyunk képesek, a hibákból tanulhatunk és
meccsről meccsre jobban összeszokik a gárda.
Egy „új” bajnokság kezdődik januártól…de addig még vár ránk egy Magyar Kupa mérkőzés.