KluBtörténeti győzelem!

Picture
Vasárnap a Magyar Kupa a negyeddöntőit rendezték, amásodik vonalban vitézkedő Kinizsi TTK csapata fogadta az ob1. egyik bajnokesélyesét, a Phoenix Fireball SE-t. Szép számú nézősereg gyűlt össze az érdi Treff Sportcsarnokban, garantált volt a jó hangulat, de akik otthon maradtak sem maradtak le az izgalmas mérkőzésről, mivel portálunk a negyeddöntőt élőben közvetítette!.

A bemelegítésnél látszódott, a vendégek remek erőnlétben vannak és létszámukkal sincsenek gondok. A Kinizsi pedig (hosszú idő után ismét) két kapussal és a szokásos 2 teljes sorral vette fel a küzdelmet. A mérkőzés a várt forgatókönyv szerint kezdődött, a vendégek egyből támadásba lendültek, első góljukra nem is kellett sokáig várni, Csordás Tamás lőtte ki a bal alsót a 3. percben. További támadásokat vezettek, de elkezdtek éledezni a hazaiak is, akik pár lövéssel jelezték, ők is jelen vannak. Ennek eredményeként a 7. percben Csík Dani egy egyéni akció után önmaga és csapata első találatát jegyezhette. A gól után rendezettebb játékkal rukkoltak elő a hazaiak, míg a vendégek folyamatosan támadtak. Gólt mégis a Vitézek szereztek, Horváth Balázs passzát varázsolta Varga Bence a kapuba, így nagy meglepetésre vezettek a rákospalotaiak. A harmad hátralévő részében erős vendég fölény mutatkozott, de gólt nem sikerült lőniük, elsősorban az egész meccsen remekül védő Szabó Gergőnek köszönhetően, így nem kis meglepetésre az ob2-es csapat vonulhatott előnyre a szünetben.

A második harmadot nyugodtan nevezhetjük a Kinizsi történetének legjobb játékrészének. Remek passzok, mutatós, hatékony támadások, remek védekezés. Ez a jó floorball ismérve, és ezt a Vitézek most megmutatták. Kijelenthetjük, a harmadban a Kinizsi oktatta ellenfelét. A meccs egyik hőse, Csík Dani háromszor talált a kapuba, valamint Horváth Balázs és Alm Zsolt is 1-1 találattal járult hozzá, hogy az eredményjelzőn egy elképesztő eredmény, 7-1 szerepeljen. Az utolsó harmad előtt 6 gólos különbség! Érett a meglepetés!

Ha azt mondtuk, a második harmadban a Vitézek oktattak, ez igaz a harmadik harmadban a Phoenixre is, hisz az utolsó 20 percben közel álltak ahhoz, hogy kisebb csodát hajtsanak végre. A Németh- Rácz páros által vezérelt Phoenix az első pillanattól hihetetlen nyomás alatt tartotta a hazaiakat, gyakorlatilag saját kapujuk elé szegezték őket és sorra lőtték a gólokat. Elfáradtak a Vitézek, jöttek a hibák, a nyomás alatt a védekezés pillanatokra kihagyott, amit ob1-es ellenfelük kegyetlenül ki is használt. Még 8 perc volt hátra, mikor Németh góljával 7-6-ra módosult az eredmény, remek hajrával feltámadt a Phoenix és megint nyílt volt a mérkőzés.

Ekkor remek ütemben kértek időt a hazaiak, ami megtörte a vendégek lendületét. A következő percekben a védelem ismét nagyot alkotott, rengeteg lövést blokkoltak, mindenbe beleálltak, amit nem tudtak, azt a kapus hárította. És elérkezett az 58.perc, mikor a kapitány, Pataki Viktor remekbeszabott szólója után elementáris erővel bombázott az ellenfél kapujába és elszabadult a „pokol”. A mérkőzést végig tomboló közönség Kinizsis része hangorkánban tört ki, a fiúk összeborulva, eufórikus állapotban tomboltak egymás nyakába ugorva, tudták, már csak 2 perc választja el őket az idei Magyar Kupa sorozat legnagyobb meglepetésétől.

A Phoenix megpróbált mindent, a végén kapusukat is lehozták, de gólt már nem sikerült elérniük, így elkezdődhetett az ünneplés. Két harmadon át ob1-es csapatokat megszégyenítő tempót és játékot produkált a Kinizsi csapata, de a harmadik harmadra teljesen elfáradtak, így a vége elég szorosra sikerült.

Nagy dolgot vittek véghez a Vitézek, le a kalappal a csapat minden tagja előtt, nagyot küzdöttek,a szív, az önmagukba vetett hit és az akarat diadalt aratott.