Minimális vereség, súlyos veszteség

Picture
Vasárnap a CH-t fogadtuk a Nyugati csoport rangadóján Érden. A bemelegítés intenzív volt, mindenki tette a dolgát, jó hangulatban voltak a srácok. Megérkeztek a bírók is, így pár perc késéssel, de elkezdődött a mérkőzés. Nem is kellett sokat várni az első találatra,a 3. percben Klinghammer Zoli értékesítette Csík Dani passzát.

A gól felébresztette Liebe Gyuriékat, szép számmal dolgozták ki a helyzeteket, de gólt nem sikerül szerezniük. Nem sokkal később egy büntetőhöz jutottunk, amit sajnos nem sikerült értékesíteni, így maradt az 1-0.

Sajnos az első harmadban egy szerencsétlen ütközést követően elveszítettük a védelem egyik oszlopát, Csík Balázst. Azonnal az Uzsoki Kórházba szállították, valószínűleg porcsérülést szenvedett, így Balázs játékára jó ideig nem számíthatunk, 2 hét múlva derül ki, hogy meg kell e műteni. Helyét a védelemben testvére, Dani vette át. Nem sokkal az eset után Gergő kapott nagy ütést a kezére (többször is a mérkőzésen), ami rendesen bedagadt, de folytatni tudta a játékot.

Két nagy CH helyzettel fejeződött be a harmad, volt mit megbeszélni a szünetben.

A második játékrész sajnos CH gólokról és a játékvezetőről szólt.

A 3. percben Dávid András egy szép találattal 1-1-re alakította az állást. A továbbiakban is a CH dominált, sorra alakították ki a helyzeteket. A 9. percben Dávid András labdájába tette bele ütőjét Pupek Zsolt látványosan és egyértelműen magasan a bíró orra előtt, de a síp néma maradt, labda a hálóban…na ekkor már volt síp.

Kicsit megzuhant a védelem, ezt Monszpart Áron használta ki egy szabadütést követően, kihasználva az újabb megingásunkat, így már 2 góllal mentek a Mesehősök.

Megrázta magát a csatársor is, s mielőtt nagyon elment volna a szekér, egy okos góllal Gáll Patrik jelezte, még itt vagyunk, nem adtuk fel.

A védelmünk továbbra sem találta a ritmust, így 5 perccel később egy kontrából Liebe keresztpasszát ismét Dávid András értékesítette.

Hogy ne essünk kétségbe, arról Csík Dani gondoskodott, Pataki Viktor átadását helyezte mesterien a kapuba.

Sajnos pillanatokkal később egy szerencsétlen gólt kaptunk. Gergőről a kapufára pattant a labda, aki nem mert mozdulni, nehogy besegítse a labdát a hálóba…ezt Liebe Gyuri tette meg helyette, így 2 gólos hátránnyal mentünk szünetre.

A második harmadban egy kicsit szétesett a csapat, a védelemmel voltak gondok és a bírók (illetve csak az egyik) ténykedése is rányomta bélyegét a harmadra.

A 10 perc jól jött, senki sem volt elkeseredve, jöttek az ötletek, észrevételek, így bizakodva várhattuk a véghajrát.

Az utolsó játékrészre ismét összeszedettebb lett a gárda, a testvérét helyettesítő Csík Dani is felvette a ritmust új szerepkörében, a harmadban zseniálisan védekezett.

Helyzetekig jutottunk, sajnos nem sikerült betalálni (bárt ezt a CH is elmondhatja magáról), egészen a 10.percig kellett várni egy találatra, mikor Klinghammer Zoli talált be, életben tartva a reményeket. Nem adtuk fel, mentünk tovább, ugyanakkor a védekezésre is figyelve, hisz a vendégek csak az alkalomra vártak. Ez meg is adatott nekik, mikor egy kontra után Pupek talált a hálóba Liebe keresztpasszát követően.

Volt még idő, mentünk előre, de gólt már csak 59.59-nél sikerült szerezni, ekkor Görög Gergő  átadását Pataki Viktor nagy erővel vágta Blaumann kapujába, kialakítva ezzel az 5-6-os végeredményt.

Első igazán komoly mérkőzésünk volt az idényben, több dologra is fény derült, amit gyakorolni,illetve javítani kell,de küzdeni tudásból a srácok jól vizsgáztak.

Jövő héten Veszprémbe megyünk, utána a „szerencsének” köszönhetően 1 teljes hónap áll rendelkezésünkre, hogy tovább csiszoljuk játékunkat.

Csík Balázsnak kívánunk az egész csapat nevében mielőbbi felépülést!