most vitéz győzelem!

Picture
Vasárnap Érden fogatuk a Veszprém gárdáját. Az alapszakaszban kétszer is „beleszaladtunk a késbe”, de a felsőházi rájátszásban tiszta lappal indultunk. Két sornyian képviseltettük magunkat, Vad Zsolti beteg, Klinghammer Zoli elutazott, Pásztor Gábor nem ért rá. A megmaradtak közül sem volt mindenki teljesen rendben, hisz volt, aki beteg és volt, aki munkából jött. A bemelegítést is kicsit álmosan kezdtük, akárcsak a találkozót. 55 másodperc kellett, hogy a vendégek vezetést szerezzenek, Kolossváryt engedték el a védők. Folydogált a játék, mígnem az 5.percben Csík Dani egyenlített. Csordogált a mérkőzés, járattuk a labdát, szép támadásokat vezettünk. Ennek eredményeként a 10.percben Horváth Balázs keresztpasszát Varga Bence helyezte a kapuba, megszerezve a vezetést a Kinizsinek. A harmad vége előtt Török egyenlített, így 2-2-vel vonultak szünetre a csapatok. A második játékrész 2. percében ismét a vendégeknél volt az előny, Tölgyesi szemfülesen kihasználta, hogy a szabadütésnél a sorfal „elfelejtett” felállni (korábban a CH ellen is előfordult ez), így nem volt nehéz a háló bal felső sarkába varrni a játékszert. 10 perc gólcsend következett. A 22 percben egy érdekes kiállítást kaptak a vendégek. Történt ugyanis, hogy egy ziccert követően a labda a kapu mellett suhant el, de Gergő hozzáért az ejtőhálóhoz, a kispadról pedig gólt láttak a vendégek, így örömükben beszaladtak a pályára. Mi egyből támadni kezdtünk, s mivel a labda nem volt kint, így túl sok játékos termett egyszerre a pályán, amit a bírók (helyesen) kiállítással honoráltak. Habár a csapatok szakadatlanul ostromolták a kapukat, gól csak a 32.percben szereztünk, Csík Dani bombázta be Görög Gergő passzát. Nem hagyta a Veszprém annyiban a dolgot, támadtak tovább, melynek eredményeként Kuti ismét megszerezte a veszetést. Ezt követően Csík Dani percei következtek, hisz 3 perc alatt újabb 2 találatot jegyezhetett. Próbáltuk nyomás alatt tartani a Veszprémet, sokszor szögeztük őket kapujuk elé, számtalan gólhelyzetet kialakítva, míg hátul a védelem Halmi és Bódis remeklésének köszönhetően remekül tartotta magát, így a záró harmad előtt 5-4-es előnnyel vonulhattunk az öltözőbe.
A harmadik harmad eléggé izgalmasra sikerült. Remekül járattuk a labdát, minden erőnket a támadásokra koncentráltuk, hisz az elejétől kezdve éreztük, ez a mi napunk.
Görög Gergő remekbe szabott lövésével két gólra növeltük az előnyt, majd Pataki Viktor révén már 7-4 volt az állás. Vérszemet kapott a csapat, hisz volt miért visszavágnunk a Gyíkoknak. A támadások hevében fellazult a védelem, egyre könnyebben jutottak el a kapuig a támadók. A 48 percben Tölgyesi köszönt be egy kontra után, amire Pataki Viktor gyorsan válaszolt (ismét Gergő passzát értékesítette). Már csak 10 perc volt hátra és 3 gólos volt az előny. Ekkor Kolossváry használta ki Gergő helyezkedési hibáját és a bal rövidbe lőtte a labdát. Hogy maradjon a 3 gólos különbség, arról Alm Zsolt gondoskodott, mikor az egész meccsen remekül játszó Varga Bence passzát helyezte a gólvonal mögé.
Pár másodperc kellett, hogy szépítsenek a Gyíkok. Ekkor Cseh használta ki a védelem megingását, jobbról tette a labdát a bal alsóba. Felváltva támadtak a csapatok, mígnem 58.58-nál Cseh közelről lőtt gól Gergő támaszkodó keze mellett, így 1 perc maradt…és 1 gól előny. Lassan telt az idő, támadott a Veszprém, de az utolsó kapu mögüli beadásuk elakadt, így az
előre vágott labdával már nem értek vissza Törökék.