Picture
Kinizsi- Miskolc 8-7

A mérkőzés előtti fejszámolgatásból gyorsan kiderült, egy esetleges botlás a feljutási álmok
végét jelentheti a csapat számára. A miskolci mérkőzésről rossz szájízzel tértünk haza, sok
butaságot követtünk el, ez nem fordulhatott elő ezen a mérkőzésen, így csak egy eredmény
volt elfogadható, a győzelem.
Az óraátállítás a vártnál kevesebbeket zavart meg, így időben érkeztünk Érdre, egyedül Urai
Dávid aludt el, őt mi ébresztettük a meccs előtt.
A többiek melegítettek és elkezdődött a játék.
Nyögvenyelős percek teltek el, mintha nem is lettünk volna a pályán, mindenki álmos volt,
nehezen reagáltunk a helyzetekre, így fordulhatott elő, hogy már az 5. percben 0-2- volt az
állás, ami hidegzuhanyként érintette a hazaiakat.
Nagy nehezen tértünk csak magunkhoz, az első találatig 13 perc telt már el, ekkor Varga
Bence köszönt be, kozmetikázva az eredményt. Két perccel később Gergő passzát Dani lőtte a
kapuba, így a 16. percre már 2-2 volt az állás.
Már csak 1 perc volt hátra,mikor Varga erős lövése kipattant a kapusról, de érkezett a
bal szélen Bäck Andris, aki kíméletlenül bevarrta élete első bajnoki gólját! Külön gratula
Andrisnak! Ezzel a találattal már előnyben mehettünk szünetre.
A második játékrész sem hozott nagy izgalmakat, viszont a csapat felpörgött.
A harmad elején Pataki talált be, majd Bódis egy elementáris erejű löketet helyezett a hosszú
felsőbe, így már 5-2. Gyorsan jött a válasz miskolci részről, de 5-3 után csend következett.
7 percig semmi érdekes nem történt, ekkor Pásztor Gabi talált be, kialakítva a 6-3-as
eredményt, kellemes előnnyel mehettünk a szünetre.
Az utolsó játékrész nem várt izgalmakat hozott, a miskolci csapat elkezdett nyomni, melynek
eredménye egy gól lett a 45.percben,majd alig 6 másodperc után ismét vendég gól, ami egy
védőn megpattanva került a kapuba.
A hidegzuhany az 51. percben jött,mikor egyenlített a Miskolc. Lendületben voltak a
vendégek, sok helyzetet alakítottak ki, akárcsak a mi támadóink, de gól nem született az
56.percig, ekkor Török kotort be egy kipattanót nem kis szerencsével, így ismét miskolci
előnyt könyvelhettünk el.
A csapat nem esett össze, felszívták magukat a srácok az utolsó percekre, mentek előre.
Az akarásnak pedig meglett az eredménye. Az 58.perc végén Csík Dani értékesítette Viktor
passzát, majd nem kis szerencsével Dani 7 másodperccel később megszerezte a vezetést.
Az utolsó percre akadtak még a vendégeknek helyzetei. Lehozták a kapust is ,így 6
mezőnyjátékossal támadhattak. 4 másodperc maradt hátra,mikor a vendégek eleresztették az
utolsó lövésüket,amit sikerült kiszedni a léc alól, így a lefújás után örülhettünk a két pontnak.
A mutatott játékkal nem lehetünk elégedettek, sok hibával játszottunk, de akarásból jelesre