Nem kis nehézségeken vagyunk túl. Önhibánkon kívül nem tudtuk fogadni a CH csapatát,
habár szinte mindent megpróbáltunk, ésszerű keretek között nem tudtunk megoldást találni,
így minden bizonnyal az a mérkőzés 5-0-val lesz a Mesehősöké.
Hogy ugyanez ne következzen be a Neumann ellen, ahhoz kellett Ágoston Zsolt és Babály
Laci segítsége, kiknek közreműködésével Kartalon tudtuk lejátszani a mérkőzést.
Elég tartalékos kerettel vágtunk neki az útnak. Vizsgaidőszak az egyetemen, érettségi előtt
álló ifjak, anyák napja…nem épp ideális napok,de sajnos ilyen előfordul. Józsi, KisHorvi,
Zoli tanultak, Gábor dolgozott, többekről nem tudtunk.
Vad Zsolti el tudott jönni és nagy meglepetésünkre érettségi előtti napját Görög Gergő is
velünk töltötte, nekik külön köszönet.
Örömteli esemény is bearanyozta a napot, hisz a harmadik fordulóban megsérült, majd kétszer
műtött Csík Balázs ismét pályára lépett, így a kapitány a pályáról vezethette a Vitézeket.
Gergővel a kapuban és 8 mezőnyjátékossal álltunk ki a Neumann ellen,akik már biztosan
osztályozót játszhatnak az OB1-be kerülésért.
A meccset jól kezdtük, az első percekben sokat támadtunk, ekkor még Varga Miki
megmentette a „vendégeket”, de a nagyon aktív Bäck Andris a 3.percben betalált Viktor
passzából,ezzel elkezdődött a gólgyártás.
Éledezett a Neumann, egyre több támadást vezettek,de az új felállású védelem ellen nem
sokra mentek. A 7.percben a mérkőzés egyik legjobbja, Alm Zsolt szerezte meg az első gólját
a meccsen, ezzel már két gólos volt a hazai előny.
Sokat támadott a Neumann,ennek eredménye egy Tóth találat a 13. percben, sajnos a védők
teljesen egyedül hagyták, így nem volt nehéz dolga a keresztlabdát értékesíteni.
A harmad további részében is sok helyzete volt a csapatoknak,de nem született gól, 2-1 volt a
harmad vége.
A második játékrészt is hasonló felfogásban kezdtük, járattuk a labdát, kerestük a rést.
5 perc elteltével Viktor keze villant és növelte előnyünket, majd 3 perc múlva megismételte
ugyanezt, így már 4-1 volt az eredmény.
Közben a vendégek folyamatosan támadtak, de Szabó Gergő hihetetlen formában védett,
lövések tömkelegét hárította, számos bravúrt bemutatva.
A 32.percben Petényi eleresztett bombája talált utat a bal felsőbe, elkezdett zárkózni a
Neumann. Erre a találatra a remekül játszó Alm Zsolt válaszolt ismét egy bomba góllal,
visszaállt a 3 gólos különbség a harmad végére.
Az utolsó játékrészben a vendégek mindent megpróbáltak, rengeteg helyzetet alakítottak ki,
de a védelmen és Gergőn nem tudtak átjutni.
Kettős emberhátrányban is voltunk (a mérkőzés ezen részében kicsit a vendégeknek „lejtetta
pálya”),de gólt nem értek el belőle, ellentétben a Vitézekkel.
A kettős emberhátrány Görög Gergő visszatérésével már csak szimpla emberhátrányban
voltunk, ezalatt két találatot szereztünk.
Az 52.percben Gergő védett, majd azonnal indította hosszan Görög Gergőt, aki köszönte
szépen és a jobb felsőbe bombázott. Ezzel megtört Geri 5 éves átka és ismét gólpasszt
jegyezhetett. Középkezdés után labdát szereztünk, Viktor passzol, Alma lő, és máris 7-2 az
eredmény.
Itt kicsit kiengedett a csapat, támadott a Neumann, teljesen teret engedtünk a Tóth-Petényi
kettősnek és 3 gólt ütöttek. Erre Alma 4. gólja volt a vigasz, így az utolsó percek ellazulásával
is magabiztos győzelmet arattunk, így az elmarad WS meccs még szükséges, hogy első
évünkben máris felállhassunk a dobogóra.
A meccsen mindenki remekül játszott, külön kiemelendő Alm Zsolt 4+1-es mutatója, Varga Bence 3 gólpassza, Pataki Viktor 2+2je, és nem utolsó sorban Gergő briliáns