Gyíkok ellen játszunk!

Picture
Vasárnap Veszprémbe látogat csapatunk, ahol összemérjük erőnket a csoportunk negyedik csapatával is, lezárva a kört.

Ellenfelünk az első  körben kikapott a CH-tól, az előző héten pedig fölényes győzelmet aratott az Ares otthonában.

Mi egy izgalmas CH meccsen vagyunk túl, s egyhónapos szünetünk előtti utolsó megmérettetésünkre készülünk.

Biztosan nem számíthatunk Csík Balázsra, valamint kétséges Klinghammer Zoli és Pásztor Gábor játéka is.

Nem lesz könnyű dolgunk…de mi egyszerű manapság ?

This is your new blog post. Click here and start typing, or drag in elements from the top bar.

Minimális vereség, súlyos veszteség

Picture
Vasárnap a CH-t fogadtuk a Nyugati csoport rangadóján Érden. A bemelegítés intenzív volt, mindenki tette a dolgát, jó hangulatban voltak a srácok. Megérkeztek a bírók is, így pár perc késéssel, de elkezdődött a mérkőzés. Nem is kellett sokat várni az első találatra,a 3. percben Klinghammer Zoli értékesítette Csík Dani passzát.

A gól felébresztette Liebe Gyuriékat, szép számmal dolgozták ki a helyzeteket, de gólt nem sikerül szerezniük. Nem sokkal később egy büntetőhöz jutottunk, amit sajnos nem sikerült értékesíteni, így maradt az 1-0.

Sajnos az első harmadban egy szerencsétlen ütközést követően elveszítettük a védelem egyik oszlopát, Csík Balázst. Azonnal az Uzsoki Kórházba szállították, valószínűleg porcsérülést szenvedett, így Balázs játékára jó ideig nem számíthatunk, 2 hét múlva derül ki, hogy meg kell e műteni. Helyét a védelemben testvére, Dani vette át. Nem sokkal az eset után Gergő kapott nagy ütést a kezére (többször is a mérkőzésen), ami rendesen bedagadt, de folytatni tudta a játékot.

Két nagy CH helyzettel fejeződött be a harmad, volt mit megbeszélni a szünetben.

A második játékrész sajnos CH gólokról és a játékvezetőről szólt.

A 3. percben Dávid András egy szép találattal 1-1-re alakította az állást. A továbbiakban is a CH dominált, sorra alakították ki a helyzeteket. A 9. percben Dávid András labdájába tette bele ütőjét Pupek Zsolt látványosan és egyértelműen magasan a bíró orra előtt, de a síp néma maradt, labda a hálóban…na ekkor már volt síp.

Kicsit megzuhant a védelem, ezt Monszpart Áron használta ki egy szabadütést követően, kihasználva az újabb megingásunkat, így már 2 góllal mentek a Mesehősök.

Megrázta magát a csatársor is, s mielőtt nagyon elment volna a szekér, egy okos góllal Gáll Patrik jelezte, még itt vagyunk, nem adtuk fel.

A védelmünk továbbra sem találta a ritmust, így 5 perccel később egy kontrából Liebe keresztpasszát ismét Dávid András értékesítette.

Hogy ne essünk kétségbe, arról Csík Dani gondoskodott, Pataki Viktor átadását helyezte mesterien a kapuba.

Sajnos pillanatokkal később egy szerencsétlen gólt kaptunk. Gergőről a kapufára pattant a labda, aki nem mert mozdulni, nehogy besegítse a labdát a hálóba…ezt Liebe Gyuri tette meg helyette, így 2 gólos hátránnyal mentünk szünetre.

A második harmadban egy kicsit szétesett a csapat, a védelemmel voltak gondok és a bírók (illetve csak az egyik) ténykedése is rányomta bélyegét a harmadra.

A 10 perc jól jött, senki sem volt elkeseredve, jöttek az ötletek, észrevételek, így bizakodva várhattuk a véghajrát.

Az utolsó játékrészre ismét összeszedettebb lett a gárda, a testvérét helyettesítő Csík Dani is felvette a ritmust új szerepkörében, a harmadban zseniálisan védekezett.

Helyzetekig jutottunk, sajnos nem sikerült betalálni (bárt ezt a CH is elmondhatja magáról), egészen a 10.percig kellett várni egy találatra, mikor Klinghammer Zoli talált be, életben tartva a reményeket. Nem adtuk fel, mentünk tovább, ugyanakkor a védekezésre is figyelve, hisz a vendégek csak az alkalomra vártak. Ez meg is adatott nekik, mikor egy kontra után Pupek talált a hálóba Liebe keresztpasszát követően.

Volt még idő, mentünk előre, de gólt már csak 59.59-nél sikerült szerezni, ekkor Görög Gergő  átadását Pataki Viktor nagy erővel vágta Blaumann kapujába, kialakítva ezzel az 5-6-os végeredményt.

Első igazán komoly mérkőzésünk volt az idényben, több dologra is fény derült, amit gyakorolni,illetve javítani kell,de küzdeni tudásból a srácok jól vizsgáztak.

Jövő héten Veszprémbe megyünk, utána a „szerencsének” köszönhetően 1 teljes hónap áll rendelkezésünkre, hogy tovább csiszoljuk játékunkat.

Csík Balázsnak kívánunk az egész csapat nevében mielőbbi felépülést!

jönnek a mesehősök!

Picture
Helyszín: Érd, Treff Sportcsarnok
Időpont: 2011-09-25. vasárnap. 12.20

Elmondható, hogy igazi rangadó következik a csoportban, hisz az előző évben az élvonaltól
búcsúzó Cartoon Heroes csapata látogat hozzánk. A számos válogatott játékost felvonultató
CH feltett szándéka ismét az élvonalba kerülni, eddigi eredményeik is ezt mutatják, hisz az
első fordulóban 12-2-re győztek Angyalföldön, előző héten pedig Veszprémből hozták el a
két pontot. Jelenleg a két csapat áll a tabella élén azonos pontszámmal, ami vasárnap délután
változni fog.
Az előző héthez képest két poszton lesz változás a csapatban, hisz Pásztor Gábor és Vad Zsolt
nem áll rendelkezésre, de így is majdnem három sorral fogjuk nekivágni a mérkőzésnek.
Mindenkire fontos szerep vár, hisz a védelemnek fel kell vennie a kesztyűt az eredményes CH
támadósorral, míg csatársorunknak át kell jutnia a vendégek itt-ott néha megingó védelmén,
valamint alkalmazkodni kell Kovács Gergőék nem épp kellemes játékstílusához.
A mérkőzés abszolút háromesélyes, nagy küzdelem várható, érdemes kilátogatni vasárnap
Érdre. Mindenkit szeretettel várunk!

ismét győzelem!

Picture
Torpedo- Kinizsi TTK 1-7 (0-2,0-4,1-1)

Vasárnap a Rozsnyai utcában sem tudták megállítani fiainkat, magabiztos győzelemmel
hangoltak a jövő heti CH mérkőzésre.
A létszámmal nem volt probléma, hiszen minden játékosunk megjelent, így 3 sorral és két
kapussal kezdhettük el a bemelegítést szépszámú közönség előtt.
Pályára lépett három új igazolásunk, Bódis Feri, Gáll Patrik és Varga Bence, valamint
tétmérkőzésen először védett Urai Dávid is.
A mérkőzést magabiztosan kezdtük, az első percekben többször is nagyot védett az ellenfélnél
Tarnava Ákos, de Varga Bence lövésével már nem birkózott meg.
A harmadban végig uraltuk a játékot, alakítottuk ki a helyzeteket, de egészen a 16. percig nem
sikerült betalálni, ekkor Horváth Balázs köszönt be.
A harmadot 2-0-ával zártuk, lelkesedésben nem volt hiány, alig várták a srácok a folytatást.
A második harmad már felszabadultabb játékot hozott, számos helyzetet alakítottunk ki, és
jöttek a gólok is, a sort Pataki Viktor kezdte meg. Kiemelendő Görög Gergő szépségdíjas
találata, melyet Horváth Balázs remek átadása után sikerült gigantikus erővel a hálóba
helyezni. Ezt két Pásztor gól követte, majd Klinhammer Zoli találatával kialakult a 6-0-as
eredmény.
Ellenfelünk ritkán jutott el a kapuig, köszönhetően remeklő védelmünknek, a kapuig eljutó
lövések pedig nem sok veszélyt rejtettek.
A harmad végén még kapust cseréltünk, így Urai Dávid is bemutatkozhatott tétmérkőzésen.
Az utolsó játékrészben kicsit visszafogottabb tempót diktáltunk, melynek eredményeként egy
kontrát követően megkaptuk első bajnoki gólunkat, mely Bálint Olivér nevéhez fűződik.
Klinghammer Zoli még betalált a harmadban, így kialakult a 7-1-es végeredmény.
Az előző mérkőzésünkhöz képest látványosan jobban játszottunk, az igazi erőpróbákra
azonban most fog sor kerülni. Sok munka vár még ránk, van hova fejlődni, de a Vitézek
törnek előre!

Elöször idegenben!

Picture

Vasárnap a Torpedo vendégei leszünk a Rozsnyai utcában.

„Sztárpiék” erejét egyenlőre nem tudjuk teljesen felmérni, hisz az első fordulóban kikaptak ugyan az IBK CH-tól, de több játékost is igazoltak Veszprémből, így valószínűsíthető, hogy nem lesz könnyű dolgunk.

Az előző forduló  eredményét nem szabad alapul venni, hisz mostani ellenfelünk jóval komolyabb játékerőt képvisel.

A hét végén új igazolásaink is pályára léphetnek, így vélhetően több, mint két sorral tudjuk képviseltetni magunkat.

Tovább erősödünk!

Picture
Kezd körvonalazódni a végleges keret, habár még 1-2 ügy függőben van, a mag kezd reális képet adni.

Múlt héten a VB közbenjárásának köszönhetően rendeződött több játékos ügye is, így a hétvégi Torpedo elleni mérkőzésen már bevethető lesz a korábbi Kesjár nevelés, Bódis Ferenc, valamint tétmérkőzésen is bemutatkozhat Varga Bence és Gáll Patrik is, akik a Diamonds csapatától érkeztek. A héten Vad Zsolt átigazolására is pecsét került, így a támadó szekcióban széles repertoárral büszkélkedhetünk.

hunrun.com

Picture
Felvétel a hunrun.com oldalon

Mint azt már előzetesen jeleztük, az Ares elleni mérkőzésről felvételt készített a hunrun.com, mely már felkerült a világhálóra, így bárki visszanézheti első  mérkőzésünket.

Teszt jelleggel készült a felvétel, így próbálva ki, milyen lehetőségek lesznek a későbbi közvetítésekre és egyenlőre pozitívak a visszajelzések. Reméljük, hamarosan élő közvetítésekről adhatunk hírt.

Kinizsi TTK - Ares HC 2030

Picture
Elérkezett hát az idő, frissen alakult csapatunk első hivatalos meccsét játszhatta szombaton, amikor is az Ares HC 2030  csapatát fogadta Érden.

A mérkőzés előtt már jó volt a hangulat, mert csapatunk egy része akkor szembesült a ténnyel, hogy nem megérdemelt az OB1-ben elért harmadik helyezése, amit szerintünk kicsit erős így kijelenteni, de ezen szavak hallatán is higgyük el, hogy csak a jó akarat vezérli...

A mérkőzésen még csapatunk elég hiányosan állt fel, ezt igazolja, hogy csak 9 fővel tudtuk képviseltetni magunkat. A pozitívum viszont az volt, hogy így pályakezdő játékosaink is fontos szerepet tudtak vállalni csapatunkban akik bizonyították rátermettségüket.
A mérkőzés menetrendszerűen 16:30-kor kezdődött. A meccsen hamar sikerült meglepetést okoznunk, amikor is csapatunk kapitánya, Pataki Viktor rögtön a kezdés utáni 16. másodpercben egy hátra passzolt labdából megszerezte csapatunk első hivatalos gólját. A mérkőzésen ezután 8 és fél percig képtelenek voltunk a gólszerzésre, pedig rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Ezután jött csapatunk "kalapácsa", Klinghammer Zoltán, aki megtörte a jeget a meccs 9.percében és ezután gólzáporos első periódust sikerült produkálnunk, amelyben  10-0ás összesítéssel zártunk.
A második két játékrész is egy-egy hat perces gólcsenddel kezdődött, de most az ellenfél megtörésében, a Csík testvérek siettek csapatunk segítségére. A második harmad sem maradt le túl sokkal az elsőtől, mert most 9 gólt sikerült értékesítenünk. Második harmadban csapatunk egy új játékosa Muraközi Gábor aki még szinte "gólyának" számít a floorball világában,  megszerezte első gólját, amit sajnálatos módon a bírók nem jól láttak és másnak adták  a gólt, de a gól az gól.
A harmadik harmadban már alább hagyott lendületünk, a harmadok során egyre csiszolódó   játékunk, az eredményesség rovására ment, de a lényeg, egy egységes csapat kialakítása.  A meccs legvégén (59:59) még sikerült gyorsan betalálnunk a meccs vége előtt és így kialakítottuk a 25:0 -ás végeredményt. Végezetül még érdemes megemlíteni Bäck András nevét, aki most augusztusban kezdte meg floorballos pályafutását és pár edzést és edzőmeccset a háta mögött hagyva, 5 pontot szerzett a meccsen többek között megszerezve első gólját is és Szabó Gergelyt akinek ugyan most nem volt annyi dolga mint eddigi meccseinken, de hibátlanul védett 60 percen át.
Összességében remek meccs volt, se az ellenfélre, se a játékvezetésre nem lehet panaszunk ,mert korrekt volt mind a kettő . A meccsen legpozitívabb momentumként talán azt tudnám kiemelni, hogy csapatunk minden pályára lépő játékosának sikerült gólt szereznie, ami talán már egy irányjelzés a jövőre nézve!